Talmont-sur-Gironde

16.10.2021

Obec patří mezi nejkrásnější ve Franci a dominantou je románský kostel se hřbitovem.

A tam jsme se jdeme navečer projít. Nikde ani "človíčka" tak si tu procházku po hradbách dokonale užíváme za zvuku zvonu a pohledu kam jinam než na západ slunce.

Tentokrát jsem zvolil placené místo (bez jakýchkoliv přípojek) protože na původně zamýšleném krásném místě (cca 1km dál) stojí německý obytný autobus což by ani tak nevadilo jako to, že mají sebou několik psů. Volím raději klídek za 6€ a že se vyplácí na to koukni na krátkém videu.


Mezi silnicí a oceánem vede krásná značená stezka kterou jdu na průzkum okolí. Tady je to úplně úplně jiné...všude samé vinice, okolí daleko víc upravené než v Bretani. A ve vinohradech zapomněli asi sebrat sem tam nějaký hrozen tak si občas se supermankami nějaký ochutnáme.

nový den nám tu začal východem slunce nad vinohradem

A máme tu překvapení :-). Ještě chci prozkoumat ten kousek Francie kam jezdí trajekty kvůli zdlouhavému objíždění. Jedu směrem přístav Blaye kde se mi snad podaří nalodit se na trajekt. A to se po hodině čekání daří. Supermanky poprvé na trajektu ale moc dobře se na to netváří.

Na noc zůstávám v Port de la Maréchale, docela hezké místo ale jen na přespání. V okolí toho moc není tedy mimo Chateau (už jsem jich minul asi 50...to je neskutečný). Problém je, že u příjezdu visí cedule Camper interdit (zákaz kempování) i s dodatkem zákaz vstupu se psy bez vodítka. Ale protože je už pozdě risknu to, je po sezóně tak snad nebude problém. Později přijíždí ještě VAN. V noci mi dochází plyn v láhvi a tak ještě v noci musím měnit láhve...proč je to vždycky v noci nevím...já snad ještě nikdy neměnil láhev přes den. Ráno se probouzím bez asistence policie takže super! Jen otočím hlavu a kouknu jak hezky začíná den.