Soulac-sur-Mer

17.10.2021

Zastavuji za písečnou dunou a když vyjdu na pobřeží tak zírám! Wau!

Všude samý písek, čistá pláž široká asi 50m, dlouhá možná 7-8km. Oceán působí uhlazeně jak omývá mělké pobřeží. Nádhera...nádhera! Parkuji asi 30m od pláže za písečnou dunou která se táhne celé ty kilometry. Dnes je neděle a stojí tady ještě 3 VANy a odpoledne tady mohlo být možná jen 20 osobních aut. Oceán je slyšet i do auta a slunce mám nad nám celý den až do jeho západu. Počasí 21 stupňů....předpověď na zítra ještě větší teplo, polojasno a pak v úterý jen sluníčko a 26 stupňů! Byla by škoda takové počasí nevyužít a nezůstat jeden celý den jen na pláži s koupáním v Atlantiku. Ó já se těším. 

Co mě překvapilo....jsou bunkry přímo na pláži (vzdálené asi 3-4km od nás). Nedá se ani popsat jak zvláštně to působí. Pravděpodobně to je ještě pozůstatek z války.

první větší nákup

Začínají mi chybět první základní potraviny jako jogurt, šunka, sýr, vejce  tak je čas zajet na nákup.
Mám rád osvědčené tak si vybírám LIDL a pak Carrefour. Produkty v Lidlu jsou úplně jiné než u nás.

Le Verdon sur Mer

Když už jsem na cestách tak si projíždím celý ten výběžek a navštívím přístav Le Verdon sur Mer. Vlastně i z tohoto směru se sem můžeš trajektem dopravit. A když vidím ty lodě....jsou jednou tak velké než ta kterou jsme sem připlul.

A když objevuji při projíždění městem ceduli o servisním místě tak si zastavím a doplním vodu a zbavím se odpadu.


Celý odpoledne jsme pak se supermankami na pláži kde si užíváme to neskutečné teplo a oblohu bez mráčku. Koupání v Atlantiku má dnes své kouzlo, jsou krásné dvoumetrové vlny. Jsem ale hodně aby nás něco nespláchlo...přece jenom takové vlny supermanky nezažívají každý den. Pro ně jsem poprvé postavil na pláži "stínící stan" ať  se mají kam schovat před sluníčkem. Také  mám sebou výjimečně větší náklad...jídlo, vodu, stativ, zrcadlovku. A tohle jsem natočil :-)

Je to parádní den nic nedělání (jako kdyby jsme jiný dny něco dělali:-)) a válení se na překrásné pláži.