San Vincente de la Barquera

26.10.2021

Kombinace pohoří v dáli a široké pláže s vlnami oceánu je úchvatná.Tak tady mám poprvé problém zaparkovat. Nejdříve musím celé městečko projet, otočit se a udělat druhé kolečko. Je tady nejvíce zaparkovaných aut za ujetých 2000km cesty. 95% všech jsou ale surfaři. Nakonec stojím i já mezi nimi. Takže teď tu budu jako surfař:-) bez prkna. Získávám nakonec skvělé místo s výhledem, parkování je tady dost natěsno aby se sem vyšlo co nejvíce surfařů. 


Počasí je skvělé, 22 stupňů včetně předpovědi na další dny a já mám pořád v zásobě dost vody. O elektřině ani nemluvím, tu mi vyrábí každý den sluníčko ze solárního panelu. 

Je tady skvělá atmosféra, nejspíše to bude "trávou" která je všude cítit a také pivem v plechovce které drží každý druhý v ruce. Tihle lidé jsou fakt happy :-).

Chodí dopoledne a pak pozdě odpoledne sjíždět vlny které jsou velké a ještě k tomu se krásně lámou. Pláž je obrovská jak do šířky tak délky a od auta je oceán vzdálený 50m.
Okoukal jsem něco ze zákulisí surfingu. Surfy, než se jdou sklouznout voskují aby se na nich lépe udrželi. Každý tady má neopren, voda má přece jenom jen 18 stupňů, to není bůhví co a když se vrátí k autu a jdou se převléknout a oblékají "poncho". 


Se supermankami děláme kraviny a odpočíváme...to je občas třeba na cestách, myslím, že toho mají už plné "kecky". Prostě si to užíváme na "plný pecky"!