první zastávka

04.10.2021

Tak si tak krásně jedu Francií a protože je už pozdě odpoledne, říkám si, sjedu z hlavní silnice a půjdeme se před večeří někde v klidu projít :-). Ale...

hned jsem zjistil, že to tak jednoduché úplně nebude...projíždím nějakým zemědělským úsekem a všude jen cesty orámované polem až k silnici a takhle pořad dokola. Po 15km si už říkám tady už musím zastavit a přijíždím až do městečka Mont St Eloi. Nakonec se mi podaří na několikátý pokus zaparkovat vedle ruin kostelních věží a přilehlého hřbitova... taková krásná podvečerní zastávka. 

rozjíždím se a zjistím, že mám prázdné levé přední kolo!

Začíná se stmívat, jen žádnou paniku! Najdu sadu na opravy kol protože samozřejmě obytňák žádnou rezervu nemá to dá rozum. Jenže si říkám když ta díra bude větší tak ji stejně neutěsním a nikam daleko nejspíž nedojedu. Takže co? Mám připojištěni přece! Volám Allianz, kde po chvíli mi potvrdí, ano, najdeme pro váš vůz nejbližší servis, zařídíme opravu a to ještě dnes nebo nejpozději zítra ráno protože asi žádný pneuservis už takhle pozdě nebude otevřený. Nám to vlastně ani neva a možná bychom raději i přespali a vyřešili to až zítra, myslím tedy, že supermanky určitě. Ejhle! Po chvilce volá francouzské mobilní číslo kde prý stojíme a že pro nás jede s odtahovkou.

Sympatický frantík to okoukl, volá něco svému šéfovi. Najde hřebík v pneumatice, vezme kompresor a kolo dohustí s tím ať jedu za ním do "Garage". To je u nich servis :-). Nakonec jsem to zvládnul dojet za ním, pneumatiku opravil přímo a autě ani ji nesundal. Za mě palec nahoru pro Allianz a pro frantíka opraváře.


Noc jsem pak strávil na parkovišti u myčky aut - městečko Tivoli.

konečně Francie