Corsen

07.10.2021

Nádherné místo, nádherné výhledy, nádherné stání na divoko - to je Corsen - nejzápadnější místo Francie.

Skalnaté vysoké pobřeží tu působí impozantně, turistická stezka vede kolikrát těsně po hranách skal, mezi útesy najdete stezky nebo schody na malé písčité pláže. Do toho zvuk oceánu lámajících se vln o skály a to je tu dnes počasí jak na Floridě. Z procházky po pobřeží je nakonec asi 3 hodinová túra i s koupáním supermanek. Jak to dopadlo po výletu se supermankami se podívej na jejich krátké video. To já si šel ještě zacvičit, co by ne, vezu si sebou cvičební pomůcky jako třeba kettlebel. A je jasný, i tady zůstávám dva dny.


první pomoc

Supermanka Merci zničehonic otekla a pěkně mě vyděsila. Myslím, že ji asi něco bodlo a ta reakce vypadá strašidelně. Dostane kapky proti otokům a za pár hodin bude zase krásná :-).

stání na divoko

Je tu menší parkoviště a stojím tady sám. Přes den jsem přijíždí turisté, zdrží se 10 min a zase zmizí. Přes noc mám kliku a zase nikdo tu nezůstal. Stojím na kraji parkoviště s nádherným výhledem na oceán.

super výhled

Ráno otevřu oči a prostě jen koukám a koukám.

Před příjezdem na Corsen zastavuji v městečku Pluescat, v Intermarché kde je doplňovací stanice na vodu, elektřinu a vyčištění odpadů. Celé to stojí 4€ a já po čtyřech dnech jsem zase plně zásobený.