Playa de Somocuevas

25.10.2021

Divoké pobřeží je podobné Bretani...strmé útesy a skály na které doráží velké vlny oceánu.

Ale pořádku, nestal čas doplnit vodu a zbavit se šedé. Doplňování vody ve Španělsku je zadarmo, jednoduše připojíš hadici a otočíš kohoutkem.

První zastávka a původně místo na přenocování zavrhuji protože  parkoviště je jedna šikmá plocha a to fakt hodně. Místo se jmenuje Playa Virgen del Mar. Obhlídka trvá celkem dlouho protože nestíhám pozorovat divadlo vln. Nakonec se necháme spláchnout tak, že supermanku Gou málem odnáší moře a já končím celý promočený.


Nové místo na které jedu se jmenuje Playa de Somocuevas. Není daleko, asi nějakých 10km. Vjíždím na malé parkoviště (asi pro 8 aut), a jak později zjistím, odsud se lehce nevyjíždí a musím couvat. Za tu menší komplikaci to ale stojí!

Přes noc stojím pak na kraji srázu do oceánu a musím dávat pozor kam šlápnu :-) Pláž je odsud vzdálená 100m a ještě musíš sejít 100 schodů. Je malá ale moc lidí sem asi nechodí, místo mi přijde dost ukryté.

Ráno při svítání jdu se supermankami na protější poloostrůvek. Je to složité, musím někde občas je vyzdvihnout protože by skály nepřekonaly. Ale podívej se, že to stojí za to.