Mirador Porta do Céu / Praia de Carreço

06.11.2021

Můj první dojem? Jsem nadšený už od prvních kilometrů a ještě to umocňuje krásné počasí.

Chci se rozloučit se Španělskem a proto jsem se vyšplhal na první kopec v Portugalsku. Na to, že je víkend tak se tu žádné "fronty" netvoří a mužů klidně vzít supermanky. Ten otvor nahoře na vyhlídce neni vstup do Portugalska ale Brána do nebe :-). Pode mnou teče řeka Minho která se za pár kilometrů vlévá do oceánu.

Praia de Carreço - první cesta k oceánu v Portugalsku. Už první kilometry mě překvapily kolik cest mají v dlažebních kostkách, to jsem fakt snad nikdy ještě nezažil. 

Našel jsem krásné místo s výhledem na oceán. A protože je spousta času jdu se supermankami na delší procházku až k Praia do Lumiar. Podél obou pláží (a možná ještě dál) je dřevěný chodník. Určitě je to i proto aby se nechodilo po písečných dunách. U každé odbočky z chodníku k oceánu jsou nádoby na odpad z moře.

Večer za mnou přichází Němec jestli bych mu přes kabely nemohl nastartovat jeho dodávku VW. Podaří se nám to po chvíli, musm kvůli tomu odstrojit podlahu a dostat se baterce. Nemám tušení kde se to dá připojit v motorové části....

Ráno potkávám prvního Čecha, tak se dáváme do řeči, taky cestuje sám v dodávce za surfem. Dává mi tip ať určitě se stavím v Nazare a Peniche.