Marsilly-Fouras

14.10.2021

Původně jsem chtěl zůstat přes noc v Marsilly ale když jsem vystoupil byla tu nějaká zima.

Ta část okolo Marsilly se mi vůbec nelíbí. Už se nacházím v dalším regionu -Nouvelle-Aquitaine. Je to tady komerční, myslím tím různé domky a boudy a nádrže na chov všech těch mušlí. Tady to jede ve velkém, ten kdo to má rád si tu určitě užije protože všude okolo cest jsou reklamy na ochutnávky. Okolo pobřeží je stezka ale výhledy nic moc a do toho to chladno s větrem.
Zkouším ještě zajet na hezké parkoviště v Nieul-sur-Mar ale tady fouká také a okolí není vůbec zajímavé.

Nakonec jsem se supermankami skončil ve městě Châtelaillon-Plage na městské pláži kam jsme se šli původně se jen projít. Bylo tady asi o 10 stupnů tepleji :-), úplná paráda. Trochu jsem podcenil příjezd. Poprvé mě aplikace Park4Night pořádně "vypekla". Místo na stání se tváří (na obrázku a textu) v pohodě ale realita je úplně jiná (možná tak pro pick-up). Bohužel když nezareaguješ včas tak se ti stane jako mně, že vjedeš do užší městské ulice kde jsou po stranách zaparkovaná auta. Ulice se stále zužuje a tak dojde na sklápění zrcátek, odbočit do nějaké boční ulice je vzhledem k místu a poloměru nereálné. Nakonec objevuji místo na zaparkování (pro osobní vozy) kam se se štěstím nasoukám.

Když se ohřeji a supermanky vykoupou, jedu o kousek dál, do městečka Fouras. Najdu vytipované místo na zaparkování. Je to parkoviště bez omezení blízko jachtařské školy a délkou to klaplo, že mi nic nekouká ven na silnici.

Ještě v podvečer jdeme se supermankami až na samotný cíp města kde je vyhlídkové místo na Île-d'Aix. Ale těch šest kilometrů za to nestojí...nějak nechápu co má být vidět a ještě teď při odlivu  to působí přinejmenším divně.