Laxe / Mordomo / Chiringuito la Ola

01.11.2021

Nádherný den s objevenými místy, říkám si jestli zrovna na tomhle místě nezůstat déle.

Parkuji v přístavu města Laxe. Ani nevím úplně jak to tady bude vypadat, je už přítmí protože přijíždím docela pozdě. Zapomněl jsem, že se měnil čas a ta hodina mi teď chybí. Večer usínám za rozhovoru místních rybářů kteří se sem vypravili na noční rybolov. Stejně jim nerozumím tak jim můžu akorát tak popřát dobrý lov...v duchu a česky! 

Ráno už tu nikdo není. Jdu se supermankami na procházku nad město a krásně mi to vychází před východem slunce. Musím za město protože tady je to v centru samý beton a asfalt, supermanky potřebují zeleň. 

Chci tentokrát vyjet už dopoledne ale ještě si všímám na mapě, že Praia dos Cristals se skleněnými kamínky kterou chci navštívit je vlastně tady "za rohem". Zaparkuji obytňák tedy asi o 200m dál než jsem do teď stál a jdu se supermankami pěšky. Vtipný je, že je to úplně stejná cesta jakou jsem šel ráno při východu slunce.

Jenom krátce k tomu místu. Je to plážička asi 6m široká plná skleněných kamínků. Před mnoha lety se nedaleko potopila loď s nákladem váz a karaf, vlnami a třením obroušené různobarevné sklo je vyplavováno na tohle místo.  

Odpoledne přijíždím na do obce Mormor, je tu absolutní klídek jen oceán je neskutečně bouřlivý. Pláž má světlé béžovou barvu a písek je jemný. Připadá mi to tady jako obrázek z Karibiku. Supermanky jako každou pláž pořádně proběhnou ale do vody je to netáhne což jsem rád.

A nakonec dne náhoda, nacházím místo mimo aplikaci. Je to tedy trochu risk protože vlastně zajíždím někam o čem není nikde žádná informace jestli se tam dá vůbec zajet nebo zajet se 7,5 metrami. Ono ještě někam zajet neznamená taky vyjet :-). Ale prostě paráda "na divoko".