kempování na divoko

03.10.2021

Francie

Asi to bude i měsícem říjen. Nikde není žádný problém s stáním na divoko. Dokonce ani tam kde je zákaz. Ne, že bych to vyhledával ale už se mi to jednou stalo, byl večer a hledat jiné místo se mi nechtělo. Od 4. října jsem nebyl v žádném kempu. Jediné co řeším je doplňování vody, vypuštění odpadní vody a čistění WC kazety. Vychází mi to tak za 5-6 dní ale tím se neřídím. Pochopil jsme, že když je možnost někde cestou provést tuhle údržbu tak je dobré ji fakt provést i dříve. Může se stát a stane se, že za den nebo dva kdy si naplánuješ údržbu tak na trase není žádná taková možnost anebo servisní místo je nefunkční.

To si takhle jedu pro doplnění vody podle Park4Night a na servisním stojanu stojí "žetony pro spuštění kohoutku jsou v recepci kempu" ...bohužel kemp je od 1.října zavřený a ty neuděláš nic. Ponaučení nakup si žetony :-). A dobrá rada je nespoléhat se jen na tuhle aplikaci ale i sledovat cedule na cestách, ne všechny místa jsou zanesené na mapě aplikace.

Ano, servisní místa jsou většinou na dvou€ nebo máš možnost zaplatit poplatek kreditní kartou anebo jak jsem právě psal jsou na žetony které si musíš někde poblíž zakoupit.

Každé místo je také jinak drahé....někdy tě to přijde na 2€ za 70l, někdy za 100l, někdy za 5min a někde i za 10min anebo pouštíš kohoutek zadarmo.

Vyčistit WC kazetu můžeš na servisním místě vždy zadarmo. Připojení na elektřinu nemá každé místo tak s tím moc nepočítej. 


Španělsko

Ve Španělsku jsem už musel plánovaně koupit plynovou láhev. Ve dvou čerpacích stanicích jsem z nějakého důvodu nepořídil ale na potřetí se to povedlo. Trvalo to asi 3 minuty, vyplnit smlouvu a zaplatit. Jedna se o láhev značky Repsol a celá ta sranda tě stojí 59€. Záleží teď jestli si ji necháš a budeš jen měnit nebo ji vrátíš než odjedeš ze země.

Servisní místa jsou taková postarší ale co je rozdíl proti Francii, zatím vždy zdarma.