Llames - Graña / Bufones de Pría

28.10.2021

Výchozí místo odkud se jdu podívat na něco co jsem v životě neviděl - Bufones de Pria. 

přistál jsem na Měsíci

Přijíždím na parkoviště v městečku Graña a protože je docela brzy odpoledne jdu se podívat co to tady vlastně v okolí mají :-). Připadám si jako na planetě Měsíc, je to fantastická podívaná umocněná dnes krásně zataženou oblohou.

Ne vždy je dobré hodně přemýšlet...proto se vracím ještě za světla a říkám si, proč nezajet trochu blíž na další parkoviště podle Park4Night. Je to nedaleko, asi  15 min., stihnu to dříve než se úplně setmí. Cesta se začíná dramaticky měnit na úzkou uličku mezi stromy a zemědělskými statky. Jediné štěstí je, že nikoho nepotkávám. Zbývají mi poslední 2km a teď mám zatočit do mírného pravotočivého kopečku...pochopím, tohle nedám a zkouším se otočit do úzké polní odbočky ale najednou cítím a k tomu slyším jak si začínám sedat na tažné zařízení...jo 7,5m je prostě délka. Rozhodnutí je rychlé protože není čas, za pár minut bude tma...bude se couvat nějakých 200m dokud na to trochu uvidím. Podaří se, otočím se a vracím se zpět na parkoviště u obce Llanes. Příště si dám sakra pozor než někam vjedu :-) 

Ale o co tady jde? Pokusím se to krátce popsat. Pobřeží tady od moře dělí výška asi 30-50m, vlny jsou tu ohromné a skaliska za ty staletí zvětralá. A právě touto cestou si moře (tlakem) hledá cestu jak ven a představ si, že nějakých 20-30m od okraje skály jsou různě velké otvory kudy odchází ven přebytečný vzduch.


Den ještě nekončí, mám hezké místo na přespání u menšího lesíku s piknikovými stoly na okraji obce. Později večer za mnou zaparkuje ještě jedna dodávka která tu plánuje asi také přespat. Po chvilce se začíná zvedat vítr a pršet, po další chvíli se vítr mění na silný nárazový vichr. Dodávka za mnou rychle přejíždí o 50 m dál na místo beze stromů. Já přemýšlím také ale podle přípovědi počasí žádná vichřice přijít nemá proto zůstávám. Supermankám je to jak se zdá úplně jedno. Spím hodně špatně a každý poryv větru totiž zahýbe autem a k tomu zahučí vítr ve stromech.