Faro de Fisterra / Ézaro / Praia de Área

02.11.2021

Dnes takový vyhlídkový den, je zataženo, občas zaprší tak více cestuji a poznávám.

Tak to je on....konec světa - Fisterra. Je to nejzápadnější místo Španělska, trochu profláklý protože je tady hotel, prodej suvenýrů a spousta dalších komercí. Pod tou měděnou botou leží spousta skutečných bot a některé z nich i z části spálené. Jak jsem se dozvěděl tak poutníci kteří sem dorazí je podle tradice spálí. Fisterra přesněji Faro de Fisterra je prodloužené poutní msto ze Santiago de Compostela.

to autíčko na útesu je

můj obytńák, nechal jsem ho na tom útesu a i když v ten moment to vypadá idylicky, dvakrát jsem kontroloval zařazenou rychlost a zataženou ruční brzdu. Vzhledem k síle nárazového větru jaký tu je už teď v poledne a prožité noční zkušenosti pád dní zpět u majáku bych tady po setmění nezůstal ani minutu...to mi věř.

Supermanky venku být moc nechtěly, tyhle větrné chvilky nemají vůbec rády.


Kam teď? Říkám si, co takhle vyhlídka? Kopce tady v okolí prudce stoupají a já si najdu ,město Ézaro. To je fajn, jedu podle navigace a ta mě hned ve městě svede do úzké silnice která stoupá a stoupá na vrchol kopce.

Nevím jestli jsem nepřehlédl nějakou značku už dole protože když vidím tu nahoře s 30% klesáním a zákazem tak tudy se už asi nevrátím. 


Na noc bych rád někam k oceánu, mám rád ten zvuk vln z dáli, krásně se při tom usíná. A vůbec jsem rád na noc u oceánu a ještě sem tady úplně sám...na Praia de Área, civilizace je vzdálená, kdybych neměl supermanky na palubě asi bych tu v té tmě dlouho v klidu nezůstal.