a jedeme

03.10.2021

Je neděle 03.10.2021, 8:00 hodin ráno a jsme připraveni vyrazit. Supermanky jsou v úplné pohodě :-), jim stačí hlídat mě abych jim neujel.

Trvalo mi asi půl dne naložit auto vším co jsem si usmyslel vzít sebou. A že je toho hodně:-) A také pořád přemýšlím jestli jsem vzal všechno a co jsem z toho všechno zapomněl. To vlastně v podvědomí trvá asi tak 100km cesty. Ale když už sedím v tom dopravním prostředku za sny a dobrodružstvím tak začínám myšlenkami přepínat do úplně jiného světa a přes velké přední sklo vnímám najednou ten svět jinak.

Start cesty je ve Vejprtech...městečku na hranicích s Německem v Krušných horách. Tady totiž žijeme. Já a supermanky.
 Zvolil jsem co nejrychlejší cestu směrem na Bretaň ve Francii. Jako první cíl jsem z nějakého důvodu... jo vlastně protože o pláži "Les Amiets" u městečka Cleder jsem četl, že je to jedna z nejhezčích pláží v Bretani. Takže to je první cíl...jinak žádné jiné cíle a další  místa nejsou plánovaná. A to myslím vážně, žádný itinerář. Předpověď počasí podle oblíbené appky "Počasí a Radar" má být celkem fajn, okolo 17°-19°C. 

Cesta ubíhá rychle a klidně protože neděle je na cestování super den. Na dálnici ale stejně žádné závody nejezdím, udržuji rychlost do 110km/h. Na první noc jsem zůstal u Campingplatz Wiehltal, to je někde před Kolínem nad Rýnem protože pro supermanky už to začalo být dlouhé a přiznávám, že i pro mě to je tak akorát. Nerad spím na benzínkách při dálnicích tak raději volím vždy nějaké místo, pár kilometrů od stranou abych byl v přírodě a my se mohli jít projít.