Bidart

21.10.2021

Poprvé za celou dobu mám přesun 200km. Je zataženo a tak trochu honím sluníčko.
Přijíždím podvečer, každou chvíli začne pršet. Musím také improvizovat protože původní cílové místo na zaparkování není určitě pro vůz mých rozměrů :-). Našel jsme alternativu nad městem u vchodu na golfové hřiště. Poprvé stojím opravdu na nakloněné rovině a musím ještě vyrovnávat. Já s tím jinak problém nemám....nějaké procento náklonu sem nebo tam mi fakt nevadí. A tuším, že by ráno mohl nastat problém. Ale zase si říkám, je všední den, prší nikdo nepůjde hrát golf. 

Ráno vydržím ležet ještě asi tak půl hodinky a musím rychle zmizet. Ani nesnídám a ujíždím k nákupnímu centru INTERMARCHE kde později doplním vodu a zbavím se "šedé". Servis je na žetony ale když je nemáš umím si poradit i bez nich :-)


Bohužel je to poslední místo ve Francii. Je to země mého srdce, mám rád snad všechno co se jí týká. Poznal jsem část pobřeží Atlantiku které na mě zanechalo silný dojem. Měl jsem štěstí na krásné počasí. Nenajel jsem ani jeden kilometr po dálnici a spíše jsem si vybíral opravdu "okresní silničky", jen tak se dá poznat skutečný francouzský venkov. Bretaň mi přijde takové syrová, přírodní, žádný luxus okolo cest. Ten největší luxus jsou přírodní scenérie, pobřeží které se každým kilometrem mění.
Jak jsem se začal vzdalovat Bretagni a přibližovat se regionu "Pays de Loire" krajina se mění. Vysoké skalnaté pobřeží jen na skalnaté a dále na písčité v regionu Nouvelle-Aquitaine. Tolik písku a borovic jsem už dlouho neviděl. Ta část od připlutí do Lamarque až po Le Verdon sur Mer má takovou prázdninovou atmosféru dřívější doby. Začátek je ale úplně jiný protože se projíždí jen mezi vinicemi a zámky. Domy v okolí už jsou daleko tak honosné, prostě jiný a bohatší region.